امکانات جدید سالیدورکز 2020 SolidWorks (امکانات جدید در استفاده از فایلهای ابر نقاط و مش )

فایل های مش که عموما با فرمت STL وجود دارند مدلهای سه بعدی حاصل خروجی اسکنر های سه بعدی می باشند و تا قبل از سال ۲۰۱۸ این مدل های سه بعدی قابلیت ویرایش مستقیم در سالیدورکز  را نداشته و برای استفاده و ویرایش آن ها می بایستی از افزونه هایی مانند Scanto3D و Geomagic استفاده می شد. اما در سال ۲۰۱۸ سالیدورک امکانات جدیدی را به نرم‌افزار افزود تا امکان ویرایش این فایل ها را فراهم سازد و امسال نیز چند مورد وامکان جدید برای استفاده از فایلهای مش به صورت مستقیم در نرم افزار افزوده است که در این مطلب به بررسی آنها خواهیم پرداخت.


هم اکنون می توانید با استفاده از اجزای مدل سه بعدی مش صفحات و محور ایجاد کنید. بعنوان مثال در مدلی که در تصویر مشاهده می فرمایید با انتخاب Paint Select Facets می توانید وجوه مثلثی مورد نظر را انتخاب کرده و سالیدورک محوری منطبق با آن میسازد.

همچنین این امکان برای ساخت صفحات نیز مهیا شده است.

علاوه بر این با استفاده از ابزار Decimate Mesh Body می توانید تعداد وجوه مثلثی تشکیل دهنده یک فایل stl را کاهش دهید و این کاهش میتواند به  بخش مشخصی که انتخاب می کنید محدود شود.

همانطور که در شکل مشاهده میکنید با استفاده از این ابزار در بخش اول تعداد وجوه مثلثی تشکیل دهنده مدل stl نمایش داده می شود و در بخش دوم می توانید میزان کاهش را برحسب درصد و یا تعداد نهایی وجوه مثلثی و همچنین میزان تلرانس آن مشخص کنید.

بیشتر بخوانید:

استفاده از Geomagic در سالیدورکز

مهندسی معکوس با استفاده از FeatureWorks

مهندسی معکوس در سالیدورک توسط Geomagic

 

 

بازگشت به خانه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.