22 ترفند در سالیدورکز SolidWorks

مجموعه آموزشی “22 ترفند در سالیدورکز SolidWorks”

امکانات حرفه ای سالیدورکز SolidWorks در کنار رابط کاربری ساده آن باعث شده است تا این نرم افزار طرفداران بسیاری را در حوزه مهندسی و تولید پیدا کند. اما در این میان عاملی که یک کاربر عالی را از یک کاربر معمولی تفکیک می کند علم به استفاده از امکاناتی در نرم افزار است که می تواند در سرعت بخشیدن به فرایند مدلسازی و همچنین بهبود کیفیت استفاده از محیط نرم افزار یاری رساند.

متاسفانه در دوره های آموزشی و حتی کتب آموزشی این موارد یا اصلا بیان نمیشوند و یا بصورت کامل به آنها پرداخته نمیشود. مجموعه آموزشی “22 ترفند در سالیدورکز SolidWorks” شامل 22 فیلم آموزشی کوتاه بزبان فارسی بوده و با استفاده از آموزشهای آن شما یک گام به استفاده حرفه ای از نرم افزار نزدیکتر خواهید شد. این ترفندها که هر سه محیط پارت، اسمبلی و نقشه را شامل میشوند شما را در تبدیل شدن به یک کاربر حرفه ای سالیدورکز یاری می رسانند.

برای مشاهده لیست این آموزشها و توضیحات آن و همچنین لینک خرید آنلاین به ادامه مطلب مراجعه کنید.


دانلود مجموعه 22 ترفند سالیدورکز

1- تغییر پس زمینه Drawing

(6 دقیقه)

در محیط نقشه علاوه بر تغییر رنگ پیش زمینه نقشه می توانید یک عکس (مانند واتر مارک) را جایگزین پیش زمینه کنید که در این فیلم به بررسی چگونگی آن می پردازیم.

2- ذخیره تنظیمات پیش فرض در Template

( 9 دقیقه)

فایلهای template به شما اجازه میدهند تنظیماتی مانند واحد اندازه گیری، نحوه نمایش ابعاد، properties و موارد دیگری که مربوط به فایل هستند را ذخیره کنید تا هر بار هنگام ایجاد یک فایل جدید مجبور نباشید این تنظیمات را از ابتدا انجام دهید. در این فیلم روش ایجاد فایل template را خواهید آموخت.

ذخیره تنظیمات پیش فرض در Template ( 9 دقیقه)


3- اولویت در رنگ آمیزی قطعات

(9 دقیقه)

رنگ آمیزی قطعات در SolidWorks گاهی می تواند خسته کننده باشد بخصوص اگر از اولویت بندی رنگ ها اطلاع نداشته باشید. در این آموزش میبینید چگونه اختصاص رنگ به هر جزئی در مدل سه بعدی براحتی قابل انجام می باشد.

اولویت در رنگ آمیزی قطعات (9 دقیقه)

4- تغییر نمایش درخت طراحی با توجه به ترتیب ایجاد فیچرها

(4 دقیقه)

اسکچ و فیچرهایی که در ساخت مدل سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد به ترتیب ایجاد در درخت طراحی ظاهر می شوند اما گاهی بدلیل رفتار پیش فرض سالیدورکز در جذب اسکچ توسط فیچر این ترتیب به درستی نمایش داده نمیشود. در این آموزش خواهید دید چگونه با تغییر تنظیمات درخت طراحی تمامی موراد کاملا به ترتیب ایجاد در درخت ظاهر شوند.

تغییر نمایش درخت طراحی با توجه به ترتیب ایجاد فیچرها (4 دقیقه)

5- بازسازی توسط Force Regen بجای Rebuild

(4 دقیقه)

علاوه بر دستور rebuild برای بازسازی قطعه در سالیدورکز دستور دیگری با نام Force Regen وجود دارد که عموما استفاده از آن توصیه میشود. در این فیلم با دلایل استفاده از این دستور آشنا میشوید.

بازسازی توسط Force Regen بجای Rebuild ( 4 دقیقه)

 

دانلود مجموعه 22 ترفند سالیدورکز


6- فعالسازی Verification on Rebuild

(4 دقیقه)

گاهی مدل سه بعدی ساخته شده در سالیدورکز بدرستی نمایش داده نمیشود که در این آموزش با نحوه رفع این مشکل توسط تنظیم Verification on Rebuild آشنا خواهید شد.

فعالسازی Verification on Rebuild (4 دقیقه)
7- استفاده و سفارشی سازی کلید میانبر S و D

(7 دقیقه)

سرعت در کار با نرم افزار همواره یکی از دغدغه های کاربران بوده و SolidWorks تمهیدات بسیاری را برای این امر اندیشیده است. این آموزش به بررسی دو کلید میانبر S و D و کاربردهای آن می پردازد.

استفاده و سفارشی سازی کلید میانبر S و D(7 دقیقه)

8- بازیابی فایل توسط Auto Recover

(6 دقیقه)

اگر برای شما اتفاق افتاده است که سالیدورکز حین کارکردن بصورت ناگهانی و بدون اینکه به شما اجازه بدهد فایل خود را ذخیره کنید، از محیط نرم افزار خارج شده باشد و شما فایل خود را از دست داده باشید، این آموزش به شما در بازیابی فایل کمک میکند.

بازیابی فایل توسط Auto Recover (6 دقیقه)
9- تهیه فایل پشتیبان بصورت خودکار در SolidWorks

(6 دقیقه)

ایجاد فایلهای پشتیبان از جمله توصیه هایی می باشد که در هر نرم افزاری جایگاه ویژه ای دارد و در سالیدورکز نیز برای تهیه نسخه پشتیبان بصورت خودکار تنظیماتی در نظر گرفته شده است که در این آموزش با آن آشنا خواهید شد.

تهیه فایل پشتیبان بصورت خودکار در SolidWorks (6 دقیقه)
10- جستجوی سریع دستورات و تنظیمات

(5 دقیقه)

از جمله مشکلات سالیدورکز تعداد زیاد دستورات و تنظیمات آن می باشد ولی خوشبختانه برای یافتن تنظیم یا دستور مورد نظر خود می توانید از امکان جستجو در محیط نرم افزار استفاده کنید که در این آموزش با آن آشنا خواهید شد.

جستجوی سریع دستورات و تنظیمات (5 دقیقه)
11- فعالسازی RealView Graphics

(9 دقیقه)

این قابلیت در SolidWorks این امکان را برای شما فراهم می کند تا تصویر واقعی تری از مدل سه بعدی که در حال ایجاد آن هستید را ببینید و به صورت پیش فرض برای تعدادی از کارتهای گرافیک فعال هست. ولی اگر این گزینه روی سیستم رایانه ای شما فعال نباشد با استفاده از این آموزش ممکن است بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

فعالسازی RealView Graphics (9 دقیقه)
12- ریست کامل SolidWorks در رجیستری

(5 دقیقه)

ریست کامل SolidWorks این امکان را برای شما فراهم می کند تا تمامی تنظیمات رو به حالت نصب اولیه برگردانید و در این آموزش با نحوه ریست نرم افزار آشنا خواهید شد.

ریست کامل SolidWorks در رجیستری (5 دقیقه)

دانلود مجموعه 22 ترفند سالیدورکز


13- استفاده از Context Toolbar و تنظیمات آن

(4 دقیقه)

این تولبار که هنگام انتخاب هر جزئی از مدل سه بعدی ظاهر میشود از جمله مواردی است که میتونه در سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی و مدلسازی بسیار کمک کرده و سرعت شما را در کار با نرم افزار بالا ببرد. در این آموزش با استفاده و تنظیمات آن آشنا خواهید شد.

استفاده از Context Toolbar و تنظیمات آن (4 دقیقه)
14- ویرایش پارت در اسمبلی و تنظیمات آن

(7 دقیقه)

زمانی که شما در محیط اسمبلی یک پارت را در حالت ویرایش قرار میدهید رنگ سایر قطعاتی که در اسمبلی هستند تغییر میکنند که مربوط به تنظیماتی میشود که در این آموزش با آن آشنا خواهید شد.

ویرایش پارت در اسمبلی و تنظیمات آن (7 دقیقه)
15- میانبرهای کلید Ctrl در محیط پارت، اسمبلی و نقشه

(8 دقیقه)

کلید کنترل کاربردهای بسیاری در هر سه محیط سالیدورکز دارد که به سرعت بخشیدن حین کار با نرم افزار کمک می کند. در این آموزش با این کاربردها آشنا خواهید شد.

میانبرهای کلید Ctrl در محیط پارت، اسمبلی و نقشه (8 دقیقه)
16- تغییر مشخصات ظاهری قطعه در Display Pane

(6 دقیقه)

پنجره نمایش درسالیدورکز به شما اجازه می دهد تا در یک مرحله موارد ظاهری قطعات از جمله رنگ، شفافیت، نمایش یا عدم نمایش و همچنین نوع نمایش قطعه را تغییر دهید. استفاده از این پنجره می تواند در سرعت بخشیدن به فرایند طراحی بسیار کمک کند و در این آموزش با استفاده از آن آشنا خواهید شد.

تغییر مشخصات ظاهری قطعه در Display Pane (6 دقیقه)
17- افزودن سنسور برای پایش وضعیت

(11 دقیقه)

سنسورها در سالید ورکز برای پایش وضعیت قطعه یا اسمبلی مورد استفاده قرارگرفته و مواردی از جمله ابعاد، وزن ، حجم و مواردی از این دست قابل تعریف برای سنسورها میباشند. در این آموزش خواهید آموخت چگونه سنسورها را تعریف کرده و از آنها استفاده کنید.

افزودن سنسور برای پایش وضعیت (11 دقیقه)
18- ترفندهای انتخاب در SolidWorks

(7 دقیقه)

انتخاب اجزای یک قطعه مانند face وedge از جمله مواردیست که حین مدلسازی بصورت دائم با آن سروکار دارید. این آموزش به ترفندهایی در این مقوله می پردازد.

ترفندهای انتخاب در SolidWorks (7 دقیقه)
19- افزودن مستندات به فایل SolidWorks

(4 دقیقه)

در حین طراحی عموما مدارک و مستنداتی (مانند فایل تصویری و یا pdf) وجود دارندکه برای طراحی شما مورد نیاز هستند و میبایستی همراه با فایل سالیدورکز ذخیره شوند. در سالیدورکز این امکان وجود دارد تا این مدارک و مستندات را به فایل پارت یا اسمبلی اضافه کنید و در این آموزش با این روش آشنا خواهید شد.

افزودن مستندات به فایل SolidWorks (4 دقیقه)
20- ترفندهای قیدگذاری و اندازه گذاری در Sketch

(8 دقیقه)

ترسیم های دو بعدی (اسکچ) در سالیدورکز از جمله موارد بسیار مهم بوده و رسم صحیح و بهینه آنها می تواند در کیفیت و سرعت کار شما بسیار موثر باشد. در این آموزش با تعدادی از ترفندهای قید گذاری و اندازه گذاری در اسکچ آشنا خواهید شد.

ترفندهای قیدگذاری و اندازه گذاری در Sketch (8 دقیقه)
21- تغییر نماهای استاندارد در Orientation View

(6 دقیقه)

نماهای استاندارد شامل نمای روبرو، نمای فوقانی و نمای جانبی در سالیدورکز در راستای محورهای مختصات تعیین می‌شوند اما این امکان وجود دارد تا این نماها را به دلخواه خود و در راستایی متفاوت تغییر دهید. در این آموزش با این روش آشنا خواهید شد.

تغییر نماهای استاندارد در Orientation View (6 دقیقه)
22- ذخیره وضعیت ظاهری در Display State

(7 دقیقه)

وضعیت ظاهری قطعات از جمله رنگ آن، شفافیت، نمایش و عدم نمایش و همچنین نحوه نمایش قابلیت ذخیره با اسم مشخصی را در سالیدورکز دارند که در این آموزش به بررسی آن خواهیم پرداخت .

ذخیره وضعیت ظاهری در Display State (7 دقیقه)

 

برای خرید این مجموعه بصورت آنلاین لطفا لینک زیر را دنبال فرمایید.

دانلود مجموعه 22 ترفند سالیدورکز

 

بازگشت به خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *