ساخت و استفاده از بلوکها در سالیدورک SolidWorks

بلوکها در سالیدورک از جمله ابزارهای فوق العاده ای می باشند که به شما امکان این را می دهند تا آبجکت های مختلف در یک اسکچ را گروه بندی نموده و از آنها در هر اسکچی استفاده کنید. علاوه بر آن امکان شبیه سازی مکانیسم ها بصورت دو بعدی را فراهم میسازند. برای مشاهده مطلب لطفا روی لینک ادامه کلیک کنید.


همانطور که گفته شد بلوک ها در سالید ورک و در بخش اسکچ به عنوان ابزاری قدرتمند برای گروه بندی آبجکت ها در یک گروه می باشند. با این کار سالیدورک با بلوک به عنوان یک آبجکت واحد برخورد کرده و شما قادر خواهید بود قیدهای مختلف را برای آن تعریف کنید.

Blocks in SolidWorks

یکی از کاربردهای اصلی بلوک ها در برخورد با فایلهای ورودی به سالیدورک می باشد. به عنوان مثال اسکچ هایی که از محیط اتوکد وارد سالیدورکز می‌شوند و شما نمی خواهید تمام اجزای آن را مجدد اندازه گذاری و یا قید گذاری کنید. با استفاده از بلوکها شما قادر خواهید بود تا تمامی آبجکت ها را در یک مرحله به یک بلوک تبدیل کرده و سپس از آن در هر فایل دیگری استفاده کنید.

علاوه بر موارد فوق بلوکها به شما امکان شبیه سازی مکانیزمهای دو بعدی را می دهد و با استفاده از قیدهایی که تنها برای بلوکها قابل تعریف است شما می توانید قید چرخ دنده و تسمه قرقره را تعریف کنید.

در این مجموعه آموزشی که برای شما تهیه دیده ایم در مدتی کوتاه (کمتر از 45 دقیقه) توسط فیلمهای آموزشی بزبان فارسی می توانید با این ابزار قدرتمند در نرم افزار آشنا شده و قابلیتهای طراحی خود را به سطح جدیدی ارتقاء دهید.

فیلمهای آموزشی در این مجموعه شامل موارد زیر می باشند:

    • ساخت بلوک و استفاده از آن بجای رسم مجدد اسکچ (10 دقیقه)
    • ورود فایل اتوکد و تبدیل آن به بلوک (5 دقیقه)
    • ذخیره بلوک بصورت فایل(5 دقیقه)
    • شبیه سازی مکانیزمها بصورت دو بعدی توسط بلوکها (12 دقیقه)
    • شبیه سازی چرخدنده و تسمه قرقره (11 دقیقه)

برای مشاهده پیش نمایش این آموزش لطفا روی این لینک کلیک کنید و برای تهیه آن  لطفا روی این لینک کلیک کنید.

 

بازگشت به خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *