امکانات جدید سالیدورکز 2020 SolidWorks (تغییر فاصله موردی در pattern اسمبلی)

ابزار pattern در اسمبلی سالیدورک یکی از کاربردی ترین دستورات در محیط مونتاژ بوده و در نسخه های مختلف نرم افزار بهبود های متعددی در این ابزار صورت گرفته است. در نسخه ۲۰۲۰ هم یک ویژگی جدید به این ابزار افزوده شده  که در این قسمت در مورد آن صحبت می کنیم.


همانطور که مطلع هستید از ابزار پترن در محیط اسمبلی سالیدورک  برای ایجاد نمونه های متعدد از یک قطعه استفاده میشود. یعنی با استفاده از این ابزار شما قادر خواهید بود یک قطعه را به تعداد مشخص و در جهت مشخص با فاصله معین کپی کنید.

اکنون در سالیدورکز  این امکان وجود دارد تا برای هر نمونه کپی شده در قسمت پترن یک اندازه متفاوت از میزان اولیه تعریف کنید. به عنوان مثال در اسمبلی که در تصویر زیر مشاهده می کنید می خواهیم قطعه مشخص شده که قسمتی از پترن میباشد را به میزان ۱۰۰ میلیمتر نسبت به موقعیت جاری به سمت چپ تغییر مکان دهیم.

ابتدا پترن را در حالت ویرایش قرار داده سپس در بخش Modified instances کلیک کرده  و روی نقطه  رنگی که در تصویر مشاهده می کنید کلیک می‌کنیم.

سپس با انتخاب دستورmodify instance مقدار 100- را در قسمتی که مشخص شده وارد می کنیم.

همانطور که می بینید این قطعه به اندازه ۱۰۰ میلی متر نسبت به وضعیت جاری  خود تغییر مکان داده ولی همچنان در فیچر پترن باقی می ماند.

 

بازگشت به خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.