امکانات جدید سالیدورکز 2020 SolidWorks (بهبود دستور آفست در سطوح Surface)

بهبود ابزارهای سطحسازی یا همان بخش surface همواره از جمله مواردی بوده که در سالیدورک مورد توجه قرار دارد. ورژن امسال نرم افزار نیز  از این امر مستثنی نبوده و در این بخش بهبودهایی را مشاهده می کنید. یکی از این موارد مربوط به  ساختار جدید دستور آفست offset در سطوح میباشد که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.


همان‌طور که می‌دانید دستور آفست برای ساخت سطوح موازی با سطح انتخاب شده  با فاصله معین مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که سطوح ایجاد شده تداخل داشته باشند و یا مشکلی در ساخت آنها باشد دستور با یک ارور مواجه شده و در ورژن های قبلی  به محض اینکه دستور خطا میداد  شما نمی توانستید تشخیص دهید چه سطوحی باعث ایجاد این خطا شدند.

اما ورژن ۲۰۲۰ سالید ورک این امکان را به شما میدهد تا سطوح مشکل دار را حذف کرده و بقیه سطوح که مشکلی ندارند را ایجاد کنید و در نهایت بتوانید با استفاده از سایر ابزارهای سطحسازی سطح مورد نظر را ایجاد کنید.

در این مثال فرض کنید در مدلی که در تصویر مشاهده می فرمایید با استفاده از دستور آفست می خواهیم تمامی سطوح را به اندازه ۱۰ میلیمترآفست کنیم. 

با انتخاب دستور آفست و انتخاب تمامی سطوح توسط  Ctrl+A  پس از کلیک روی دکمه Ok با دستور خطا مواجه می‌شویم.

همان طور که می بینید در بخش انتخاب سطوح تعدادی از سطوح با خطا مواجه شدند و اینها همان سطوحی هستند که آفست قادر به ایجاد آنها نیست.

 در این جا کافیست با کلیک راست روی بخش انتخاب و اجرای دستورremove all failing faces تمامی سطوح مشکل دار را از لیست انتخاب سطوح پاک کنید.

و همانطور که میبینید این بار با کلیک روی دکمه ok تمامی سطوحی که دستور قادر به ایجاد آن می باشد ایجاد شده و بعد شما قادر خواهید بود تا قسمت هایی از سطوح را که ایجاد نشده اند را توسط سایر ابزارها ترمیم کنید.

 

بازگشت به خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.