امکانات جدید سالیدورکز 2020 SolidWorks (ایجاد قید G3 در اسکچ)

شرکت داسو سیستمز همواره نشان داده است که مبحث سطح سازی در سالیدورکز را با جدیت دنبال می‌کند و در هر نسخه ویژگی‌های جدیدی به آن می‌افزاید و اینبار نیز در SolidWorks2020  با معرفی پیوستگی نوع G3 در اسکچ  همه را شگفت زده کرده است . پیوستگی G3 از مواردی است که در ساخت سطوح کلاس A مورد توجه بوده و عموما در نرم افزارهای سطح بالا وجود دارد. برای آشنایی با این قید جدید به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


در ورژنهای قبلی نرم افزار بالاترین سطح پیوستگی قابل تعریف در سالیدورک سطح G2 و یا همان Curvature Continuous بود که در شکل زیر آنرا به همراه نمایش انحنای شانه ای مشاهده می فرماییید.

اگرچه در نقطه مشترک دو منحنی میزان انحنا مساوی است ولی با کمی فاصله گرفتن از آن شاهد تغییرات ناگهانی انحنا می باشیم.

حال با اعمال قید جدید G3 خواهید دید علاوه بر اینکه در نقطه تلاقی انحنا یکسان است تغییرات آن نیز پس از این نقطه تدریجی میباشد.

لازم به توضیح است در سالیدورک ۲۰۲۰ تنها در محیط اسکچ شما قادر به ایجاد پیوستگی G3 می باشید و هنوز استفاده از آن  در دستورات سطحسازی امکان‌پذیر نیست که امیدوار هستیم در ورژن های آتی آن را مشاهده کنیم. همچنین در صورتیکه با انواع پیوستگی سطوح آشنایی ندارید به زودی در این زمینه مطلبی را در همین وبسایت منتشر خواهیم کرد.

مرجع:

https://www.javelin-tech.com/blog/2019/12/solidworks-2020-torsion-continuity-relation-g3/

بازگشت به خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.