بهبود گرافیک سالیدورک توسط RealView Graphics

فعالسازی RealView Graphics در سالیدورکز

قابلیت RealView در سالیدورک به شما این امکان را می دهد تا بدون رندر گیری از مدلی که در حال ساخت آن هستید نمایی واقعی تر را در محیط طراحی نرم افزار مشاهده کنید.

اخطار : این فرایند شامل ایجاد تغییراتی در رجیستری ویندوز بوده و باید توسط فردی انجام شود که تخصص لازم را دارا میباشد. در صورتی که با رجیستری ویندوز آشنایی ندارید بهتر است از انجام این کار صرفنظر کنید زیرا اشتباه می تواند منجر به مشکلاتی در ویندوز شود.


بطور پیش فرض این قابلیت برای کارت های گرافیکی که سالیدورکز بعنوان کارت های سازگار می شناسد فعال می باشد. ولی در صورتیکه این گزینه را در لیست مشاهده نمی کنید هیچ جای نگرانی نیست برای اینکه با یک تغییر ساده می توانید از این قابلیت تقریبا روی هر کارت گرافیکی بهره مند شوید.

 ابتدا مطمئن شوید این قابلیت برای سیستم شما فعال نیست. برای اینکار روی view setting کلیک کرده و از عدم وجود RealView اطمینان حاصل کنید.

حال نرم افزار را بسته و برای فراخوانی Run دکمه ویندوز و R را همزمان فشار دهید. در پنجره Run دستور regedit را تایپ کرده و روی Ok کلیک کنید.

در رجیستری به مسیر زیر بروید.

HKEY_CURRENT_USER\Software\SolidWorks\SOLIDWORKS 2016\Performance\Graphics\Hardware\Current

در صفحه راست روی Renderer دبل کلیک کنید. در قسمت Value Data نام کارت گرافیکی سیستم را مشاهده می کنید. این متن را کپی کرده و با کلیک روی Ok این پنجره را ببندید.


در نمودار درختی سمت چپ شاخه GI2Shaders را گسترش دهید. در اینجا دسته بندی کارتهای گرافیکی تایید شده توسط سالیدورک را برحسب معماری پردازنده آنها مشاهده می کنید. اگر کارت گرافیک شما Nvidia Geforce است روی NV40 و اگر AMD Radeon است روی RV420 کلیک راست و New–>Key را انتخاب کنید.

متنی که در قسمت قبل کپی کرده اید بعنوان نام این کلید paste کنید.

حال روی کلیدی که ایجاد کرده اید کلیک کرده و در صفحه کلیک راست کنید. از منوی ظاهر شده New->DWord (32bit) Value را انتخاب کنید.

نام مقدار ایجاد شده را به Workarounds تغییر دهید.

حال با دبل کلیک روی این مقدار در پنجره Edit DWORD مقدار Value Data  را به 30008 تغییر دهید. (مقدار Base باید روی Hexadecimal باشد)

روی Ok کلیک کنید. نرم افزار سالیدورک را اجرا کنید و مطمئن شوید که RealView به View Setting اضافه شده است.


پی نوشت 1: اگر همچنان RealView غیر فعال باشد برای مقدار Workarounds که در مرحله قبل تعیین کرده اید مقادیر زیر را به ترتیب امتحان کنید.

40008
40408
30408
60408
60008

پی نوشت 2: اگر پس از ورود تمامی مقادیر فوق همچنان این گزینه فعال نبود باید در گوگل نوع معماری کارت گرافیک خود را جستجو کرده و سپس در لیست رجیستری کارت گرافیک مشابه را بیابید. سپس کلید را در آن فولدر ایجاد کرده و مقدار مشابه Workarounds را به آن اختصاص دهید.

 

بازگشت به خانه

 

 

3 دیدگاه برای “بهبود گرافیک سالیدورک توسط RealView Graphics”

    1. با سلام

      این مقدار تنها بر اساس معماری پردازنده گرافیک شما است و تغییر آن می تواند به غیر فعال شدن RealView Graphics منجر شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *